Аахенская ратуша

Ратуша в Аахені – це не просто пам’ятник архітектури, але і будівля, яка і донині відіграє величезну роль у міському житті. Як відомо, будівля стоїть неподалік від не менш відомого Аахенського собору, складаючи чудовий архітектурний ансамбль, який занесений в списки найбільш цінних пам’яток Німеччини.

Якщо заглянути в глибини аахенської історії, то можна побачити, що ратуша раніше перебувала в так званому Грасхаусе, але в 14 столітті було прийнято рішення будувати нову будівлю, оскільки місто отримало новий вільний статус. Стара ратуша не могла приймати величезні прийоми, а вже тим більше, не могла стати місцем коронацій. Початок будівництва нової ратуші відбулося в 1330 році, а побудовано будівлю було дев’ятнадцять років, що не так вже й довго, враховуючи масштаби. Відомо також, що фундаментом для будівництва ратуші служив зруйнований до того часу палац імператора Карла.

Кілька пожеж, які сталися у долі цієї будівлі, знищували то дах, то башти, але кожен раз ратушу відновлювали. У 18 столітті ратуша була значно перебудована і відреставрована, а її родзинкою стали фрески і спеціальні панелі з дерева. Наступний, 19 століття також принесло з собою багато змін, адже будівля ратуші постійно перебудовували, додаючи зали. Метою цих дій було повернення ратуші готичних рис, які були втрачені раніше.

Знамениті статуї королів у компанії з традиційними символами різних мистецтв і наук – півсотні статуй, виконаних у камені – з’явилися на північному фасаді теж не так давно, в середині 19 століття. Приблизно тоді ж до фрескам, що з’явилися на стінах залів, доклав свою талановиту руку Альфред Ретель.

Постраждала ратуша і в період Другої світової війни: в 1943 році будівлю стало одним з об’єктів бомбардування. Відновлювальні роботи велися неспішно і ретельно: порівнювалися всі наявні креслення, вибиралися найбільш автентичні, відтворювалися самі складні орнаменти, поновлювалися фрески. Процес йшов повільно, повна реставрація була завершена лише до кінця 70-х років.

Сьогодні Аахенская ратуша – це одна з яскравих візитних карток міста, пам’ятка архітектури і знакове місце для городян. На площі перед нею відбуваються найбільш значні події, починаючи з ярмарків і закінчуючи спортивними змаганнями. А в самій будівлі розташовується не тільки музей, але і звичайні робочі кабінети бургомістра та інших чиновників, які керують міськими справами у третьому тисячолітті.

Add a Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *