Европа объединяется в международную энергетическую систему

Найдовший у світі підводний електричний кабель незабаром з’єднає електромережі Великобританії та Норвегії. Планується, що завдяки його використанню, починаючи з 2021 року, країни зможуть обмінюватися один з одним надлишками відновлюваної електроенергії. Зараз установку ліній електропередач вже почали на південному заході Норвегії, в районі міста Квиллдал, де розташована найбільша в країні гідроелектростанція потужністю 1240 МВт.
Проект вартістю 1,4 млрд. євро, у рамках якого здійснюється даний процес, називається North Sea Link. Згідно нього, між норвезьким Квиллдалом і британськими містом Бліт буде прокладено підводний силовий кабель довжиною 720 км. Напруга в ньому буде досягати 515 кВ, а його максимальна гранична пропускна спроможність складе близько 1,4 ГВт, що буде достатньою для забезпечення більш, ніж 750000 домогосподарств.
На сьогоднішній день Великобританія вже з’єднана схожими електрокабелями з Ірландією, Бельгією, Нідерландами і Францією. Також планується з’єднання і з Ісландією, між якою буде потрібно прокласти кабель ще довше – не менше 1000 км. Експерти припускають, що використання такої міжнародної енергетичної системи, що з’єднує країни ЄС і дозволяє їм обмінюватися надлишками відновлюваної електроенергії, найближчим часом призведе до того, що вартість електроенергії значно впаде.
За даними Департаменту уряду Великобританії по бізнесу, енергетики і промислової стратегії, в третьому кварталі 2016 року країна вже половину своїх потреб задовольняла за рахунок поновлюваних джерел енергії. З них 23% забезпечують вітряні електростанції

Add a Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *