Квебекская крепость

Квебекська фортеця, або Цитадель, – знамениті фортифікаційні споруди у формі зірки на мисі Диаман в місті Квебек. Фортеця є частиною оборонних укріплень Старого міста, і визнана історичним і архітектурним пам’ятником Канади. Крім того, фортеця має статус діючої військової бази, а також є офіційною резиденцією монарха і генерал-губернатора Канади.

Про важливе стратегічне значення мису Диаман ще в початку 17-го століття заявляв засновник Квебеку – французький мандрівник і гідрографії Самюель де Шамплен. Тим не менш, перші оборонні укріплення були побудовані тут лише у 1690 році за наказом генерал-губернатора Нової Франції Луї де Бюада де Фронтенак.

Бій між британськими і французькими військами, що відбулася в жовтні 1690 року і відоме як «Битва при Квебеку», показало необхідність будівництва більш ґрунтовних захисних споруд. Деякі укріплення були побудовані вже через три роки за проектом Жозе Буабертело. Проект, розроблений військовим інженером Жаком Левассер де Нере і затверджений в 1701 році генеральним комісаром по укріплень Людовика XIV Себастьеном де Вобаном, був частково реалізований лише після падіння фортеці Луїсбург в 1745 році, під керівництвом Гаспара-Жозефа Шосегро де Лері. Відновили будівництво фортеці до кінця 18-го століття в рамках посилення британцями своїх колоній. Остаточно будівництво фортеці, такий, як ми бачимо її сьогодні, було завершено до 1850 року.

Після того як у 1871 році британці покинули Квебекське фортеця, тут влаштувалася Королівська канадська артилерія, а також було відкрито артилерійське училище. З 1920 року Цитадель стала домом Королівського 22-го полку Канадських збройних сил.

В 1943 і 1944 роках у стінах Цитаделі проводилися так звані Квебекські конференції, де обговорювалася стратегія ведення Другої світової війни, а також був вироблений текст декларації про створення міжнародної Організації Об’єднаних Націй.

У 1981 році Квебекська фортеця отримала статус Національний історичний музей Канади.

Add a Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *