МОСКВА ПРОВЕДЕ ТОРГИ ПО ИНВЕСТКОНТРАКТАМ НА БУДІВНИЦТВО ЛЕГКОГО МЕТРО

Контракти на будівництво окремих ділянок легкого метро — швидкісних трамвайних ліній в Підмосков’ї — будуть виставлені на аукціони в 2015-2016 роках.

Легке метро в Підмосков’ї має стати частиною транспортної системи регіону нарівні з додатковими залізничними коліями, які в даний час будує РЖД на найбільш завантажених напрямках залізниці. У будівництві швидкісних трамваїв вже зацікавився ряд західноєвропейських компаній і російських інвесторів. Планується, що швидкісний трамвай зв’яже між собою Одинцово, Подольськ, Химки, Ермолино, Корольов, Балашиху і Раменське.

В основному проект буде реалізовуватися у формі державно-приватного партнерства. Також інвестори візьмуть участь у будівництві транспортно-пересадочних вузлів, що примикають до станцій.

За словами керівника департаменту аналітики і консалтингу компанії RRG Айдара Галєєва довгостроковий проект може бути цікавий інвесторам з «довгими і дешевими» грошима.

«При цьому вони можуть отримувати доходи від надання власне транспортних послуг (продаж квитків тощо), так і за рахунок будівництва і здачі в оренду супутніх об’єктів у зоні відчуження трамвайних ліній і територій ТПУ. Оцінити на даному рівні конкретики прибутковість даних проектів для приватних інвесторів з великою точністю не вийде, але навряд чи вона буде перевищувати 8-10% річних. Окреме питання — за чий рахунок буде відбуватися викуп (вилучення) ділянок в зоні будівництва ліній, винос мереж і т. п. Суми на зняття цих обтяжень можуть істотно підкоригувати прибутковість проекту», — додав фахівець.

Add a Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *