Можно ли оценить безопасность новостроек перед покупкой?

Вибір забудовника – відповідальний крок для людей, охочих придбати квартиру. Термін роботи компанії на ринку, кількість завершених проектів, схема реалізації житла – всі ці і багато інші параметри допоможуть вкластися в надійну будівництво, благо в Петербурзі є компанії з гарною репутацією, які здають будинки вчасно.*
Можна оцінити безпеку новобудов перед покупкою? RBI
1. Зверніть увагу, який вам належить укладати договір. Сьогодні понад 80% угод на первинному ринку укладаються за договором пайової участі – вважається (і небезпідставно), що саме така схема максимально захищає покупця від ризиків і гарантує його права. На відміну від продажів через кооперативи (ЖБК), не кажучи вже про всіляких «сірих» схемах, права пайовика захищені законом №214 «Про участь у пайовому будівництві». До речі, у найближчі місяці має запрацювати спеціальний державний компенсаційний фонд, в який забудовники будуть відраховувати кошти в обов’язковому порядку, – це додаткова гарантія безпеки для власників ДДУ.

2. Важливий фактор, на який варто звернути увагу при покупці квартири, акредитована чи новобудова в банку, дають на неї іпотеку? Краще, якщо об’єкт нерухомості кредитують кілька банків, а не тільки той єдиний, який кредитує самого забудовника. Банки серйозно перевіряють будівельну компанію, перш ніж видати їй кредит або акредитувати об’єкт. Наприклад, один з найбільших девелоперів Петербурга, Холдинг RBI (входять компанії RBI і «Північний місто»), працює по іпотеці з дванадцятьма провідними вітчизняними банками, серед яких «Санкт-Петербург», «Газпромбанк», ВТБ 24, «Райфаззенбанком» та інші. Практично на всі споруджувані об’єкти компанії відкриті кредитні лінії «Ощадбанку Росії».

3. Репутація дорогого коштує. Скільки будинків уже побудував забудовник? Давно він працює на ринку? Якщо компанія працює вже понад 20 років, значить, у неї є досвід подолання всіляких криз. Важливо і те, скільки зданих і поточних проектів у портфелі компанії, чи були у нього затримки по здачі проектів. Якщо забудовник реалізує одночасно кілька проектів, поповнює свій земельний банк і своєчасно здає будинку, він може вважатися надійним. Так, Холдинг RBI займається будівництвом житла в Петербурзі вже більше 23 років. До речі, за останній рік компанії Холдингу здали чотири будинки в цілому на більш ніж 2 000 квартир (площею 127 000 кв. метрів), довівши загальну кількість побудованих будинків до 119.

4. Відкритість компанії. Її оцінити доволі просто – на сайті забудовника, на видному місці повинна бути розміщена вся необхідна потенційному дольщику документація по проекту: проектна декларація, висновок про відповідність, дозвіл на будівництво. Без цих документів забудовник просто не має права залучати кошти покупців. Також на офіційному сайті забудовника варто пошукати його фінансову звітність: інформацію про активах компанії, її кредитної навантаженні, прибутки і збитки. Стабільні будівельні компанії зазвичай не приховують свого фінансового становища, намагаючись бути прозорими перед своїм покупцем. Та щорічна звітність за міжнародними стандартами стає для них ще одним знаком поваги до клієнтів.

Add a Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *