Начато строительство самого длинного здания в мире

У багатьох сучасних мегаполісах з кожним роком залишається все менше вільного простору для спорудження на ній житла. Між тим, населення планети невпинно зростає, а великі міста все активніше розповзаються в ширину, іноді поглинаючи передмістя і вже втрачаючи свої офіційні кордону.
Колись, щоб вирішити проблему малого міського простору, інженери, архітектори і будівельники почали зводити хмарочоси – займаючи невелику земельну площу, така будова здатне вмістити в себе в рази більшу кількість людей. Так потроху наша планета обросла висотками-голками, що прагнуть своїми шпилями до Місяця. «Але, що якщо будинок будувати не у висоту, а в довжину, зав’язуючи його в петлі», подумали інженери американської архітектурної студії Oiio, і запропонували владі Нью-Йорка побудувати на Манхеттені зовсім незвичайний, найдовший у світі хмарочос.
Свій проект вони назвали «Американським Біг-Беном», нітрохи не бентежачись того, що зовнішнім виглядом він жодним чином не схожий на лондонський символ.
Їх «біг-бен» — це неймовірна з точки зору будівельного мистецтва та інженерії вигнута вежа U-образної перевернутої форми завдовжки 1 км 200 м.
Найдовше будівля в світі збудують на Манхеттені

В межах неї заплановано створити складну двоконтурну ліфтову систему, в якій ліфти з обох кінців, піднімаючись вгору, повинні будуть частину шляху їхати горизонтально, зустрічаючись в центральній точці хмарочоса.
Автори студії пояснюють свою ідею так: «щоб слідувати нормативами зонування в мегаполісах, часто архітекторам доводиться вдаватися до безлічі прийомів. Вони прагнуть втиснути в маленький простір як можна більш висока будова. Але що, якщо ми замінимо висоту довжиною? Таким способом ми зможемо серйозно заощадити міське простір, але не будемо будувати дуже складні об’єкти, для підтримки висоти і безпеки яких потрібні неймовірні і дорогі зусилля. Якщо нам вдасться зігнути нашу структуру, ми зуміємо значно заощадити».
Найдовше будівлю у світі

Концепція вигнутого хмарочоса припускає, що його можна втиснути в дуже невеликий простір, побудувавши над вже існуючими будівлями

Планується, що таким чином можна зводити будови завдовжки навіть півтора кілометра! На сьогоднішній день побудувати будівлю такої висоти вкрай складно, дорого і обтяжливо. У першу чергу тому, що на планеті не існує підйомної спецтехніки, яка могла б легко і просто справлятися з таким завданням. Підйом будматеріалів і людей на таку висоту – це завжди величезна проблема. Та й щоб забезпечити безпеку будівельникам і, звичайно, самої будівлі доведеться використовувати багато складних технологій. Саме тому, зазвичай, чим вище хмарочос, тим дорожче ціна на квадратний метр його внутрішніх приміщень.
Втім, у зігнутої конструкції теж існують свої проблеми, в першу чергу, це створення ліфтової системи, яка могла б пересуватися, як у вертикальній, так і в горизонтальній площинах. Однак, експерти студії Oiio стверджують, що вона вже винайдена інженерами декількох країн світу, і зараз вони відбирають кращу з них для використання в побудові самого довгого будівлі в світі, яке планується спорудити на 57-й Стріт Манхеттена.

Add a Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *