Нивелирные рейки: разновидности, правила хранения и эксплуатации

Нівелірна рейка є максимально простим і функціональним пристосуванням для виконання геодезичних робіт. Лазерні нівеліри всіх типів дозволяють задавати горизонталь, але не мають власної вимірювальною шкалою. Вони можуть використовуватися тільки разом з цим приладом, який встановлюється вертикально в потрібній точці. Точність його розташування забезпечується бульбашковим рівнем або стандартним нитяним виском. На сайті http://www.laserliner.com.ua/product/rejki-dlja-nivelirov можна ознайомитися з основними характеристиками цих товарів.
РІЗНОВИДИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЕКСПЛУАТАЦІЇ НІВЕЛІРНИХ РЕЙОК

Нівелірні рейки поділяються на категорії залежно від матеріалу виготовлення. Виробники випускають дерев’яні, алюмінієві та пластикові вимірювальні пристосування. Дерево гарантує високу точність результатів нівелювання, володіє стійкістю до температурних перепадів. Алюміній забезпечує зручність перенесення і експлуатації цих приладів, так як відрізняється невеликою вагою. В окрему групу виділяють інварні продукти, які складаються із сплаву нікелю і заліза. Їх перевагою є здатність виконувати високоточні вимірювання на особливо важливих будівельних об’єктах.
Нівелірні рейки використовують для виробництва геодезичних робіт, від яких залежить безпека будівель та споруд. З цієї причини слід строго дотримувати кілька правил їх зберігання і обслуговування:
для перенесення пристосування кладуть ребром на плече або прибирають в захисний чохол;
прилади зберігають в пакувальних ящиках, виключаючи попадання на них сонячних променів;
для запобігання пошкодження шкали забороняється класти її на землю без чохла;
вологу з поверхні рейки видаляють сухою тканиною з подальшою мастилом металевих частин.
ЯК ПІДВИЩИТИ ТОЧНІСТЬ ВИМІРЮВАНЬ З ВИКОРИСТАННЯМ РЕЙКИ

Перед кожним вимірюванням необхідно ретельно перевіряти поверхню нівелірної рейки. Вона повинна залишатися плоскої, так як тільки в цьому випадку будуть отримані достовірні результати. Проконтролювати цю характеристику можна шляхом натягування звичайної нитки вздовж шкали. Якщо пристосування транспортували на будмайданчик в пакувальному ящику, то його потрібно діставати за 45 хвилин до початку роботи. Це дозволить приладу адаптуватися до температури повітря. Для забезпечення вертикальної установки рейки часто використовують дерев’яну площадку або спеціальні металеві опори

Add a Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *