Орхидея Фаленопсис

Існує кілька правил, які потрібно дотримуватися при пересадці фаленопсисов:

не рекомендується пересаджувати орхідею перед або під час цвітіння (пересаджують після цвітіння, обрізавши квітконіс);
дотримуватися особливої обережності при поводженні з корінням, вони дуже крихкі; особливо важливо не пошкодити яскраво-зелені кінчики коренів, які рушили в зростання (краще почекати, поки відросте на 4-5 см);
пересаджену рослину на поливати 2-3 тижні, при цьому створити умови підвищеної вологості (обприскувати, поставити на піддон з галькою, керамзитом).
Субстрат для пересадки можна приготувати самому 6 ч. кори хвойних, 2 ч. сфагнуму або торфу, 1,5 ч. пінопласту, 0,5 ч. деревного вугілля або придбати готовий. грунт для орхидей, потрібен найкращій.

Горщик краще взяти прозорий (для контролю здоров’я коренів) і за розміром трохи більше попереднього. Добре зволожити субстрат, обережно очистити коріння від моху (при його наявності), видалити сухі та пошкоджені коріння. Поставити орхідею в горщик і заповнити субстратом простір навколо коренів.

Орхідеї рекомендується пересаджувати не частіше 1 разу на 2-3 роки. Однак фаленопсис можна пересаджувати щорічно до 3-х-річного віку, зміна субстрату благотворно впливає на його розвиток.Також поширений полив у вигляді занурення горщика з рослиною в ємність з водою на 15-20 хвилин. Після того, як коріння напитаются вологою, горщик виймають, дають стекти воді і ставлять назад в кашпо.

Періодичність поливу орхідеї — 1 раз в 7-10 днів.

Підгодівля. Для більш рясного і пишного цвітіння рекомендується удобрювати фаленопсис після кожного четвертого поливу, але не частіше ніж 1 раз у 2 тижні. Після поливу горщик з орхідеєю поміщають в тазик з м’якою водою, в якій знаходиться розчин рідкого (у половинній дозі) або сухого добрива (не більше 1-1,5 г на літр). Фаленопсис можна покармливать круглий рік, окрім періоду, коли рослина хворіє або тільки що пересаджена.

Add a Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *