Создан дом, вращающийся как барабан стиральной машины

Створений будинок, обертовий як барабан пральної машини
Цей незвичайний будинок, в якому чотири з п’яти приміщень крутяться, як пральна машина, цілком імовірно, може стати в майбутньому концепцією проживання для мешканців великих міст. Його конструкція – це один статичний шлюз, який виступає як би керуючим командним центром будинку, і інші кімнати, крутяться навколо нього за бажанням мешканців. Їх кручення управляється за допомогою звичайної консолі з кнопками, а головною метою такої конструкції є максимальне використання кожного квадратного сантиметра житла і відсутність необхідності переходити з одного приміщення в інше.
Як відомо, у звичайних квадратних кімнатах багато простору залишається не задіяним ні меблями, ні предметами інтер’єру. Така конструкція побудови житла, природно, передбачає його великий обсяг. Але, на сьогоднішній день у великих містах залишається все менше простору для створення нового житла, його вартість зростає з кожним роком, і багато жителів мегаполісів, навіть пропрацювавши все життя, не можуть зібрати грошей на його покупку. Саме тому творці обертового будинку вирішили створити таке житло, яке б вимагало під свій фундамент зовсім небагато земельної площі, але, при цьому, його мешканці цього б не відчували.
У результаті, їм вдалося побудувати дослідний зразок будови розмірами 3 м х 3 м х 3 м, який має форму куба. У ньому кожен його куточок може служити для різних цілей. Тобто, перевертаючись, одне і теж місце здатне бути і кухонним столом, і великим дзеркалом і телевізором у спальні.
Створений будинок, обертовий як барабан пральної машини

Така концепція створення житла не тільки економить місце, але робить його дуже недорогим при будівництві.
Обертовий будинок, побудований з дерева і алюмінію, був створений за проектом архітектора Джорджа Кларка і дизайнера Вільяма Гарді. В даний час його демонструють на шоу «Ideal Home Show» у Великобританії. У показується будинку статичними залишаються лише два невеликих приміщення – керуючий шлюз, який вже згадувався, і суміщений санвузол (ванна + туалет), всі інші кімнати приводяться в рух лише натисненням кнопки.
Будинок крутиться як барабан пральної машини

«У традиційних будинках і квартирах багато кутів залишається невикористовуваними. Щоб вирішити цю проблему, ми подивилися на те, як використовується простір на космічних станціях, і зрозуміли — таку концепцію ми можемо втілити і на землі», — пояснює Вільям Харді.
Напевно, зараз ви ставите питанням, як меблі і предмети, що знаходяться в подібних обертових приміщеннях, не падають на голови своїм власникам? Виявляється, для кожного з них придумано особливе кріплення. Наприклад, меблі або прикручується до підлоги, або висувається, а столовий посуд і дрібні предмети інтер’єру тримаються на магнітах.
Крутиться як барабан пральної машини будинок

Цікаво і те, як автори обертового будинку підійшли до питання його освітлення. На їхню думку, кожне з приміщень вимагає свого світла та кольору, тому, кухня вийшла найяскравішою кімнатою, а спальня – самої тьмяною.

Add a Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *