Стена на границе с Мексикой может стать восьмым чудом света

Напхана оптоволоконними кабелями і обладнана сонячними панелями, захищена антивандальними, антиподкопными і антиподъемными пристроями, стіна, яку хочуть звести на кордоні США і Мексики, в результаті може стати самим високотехнологічним будівельним об’єктом нашої сучасності і восьмим чудом світу.
Останні заявки на проектування і участь в її будівництві архітектурні організації та підрядники подали в цей вівторок (04.04.2017). До 1 червня планується, що уряд Америки оголосить список з 4-10 компаній, які виграли тендери. Спочатку обрані підприємства повинні будуть побудувати прототип стіни, щоб показати свої вміння та довести ефективність конструкції. Причому, умови на участь у конкурсі були дуже непростими.
Проект оснащення стіни Трампа сонячними батареями

Проект з оснащення стіни сонячними батареями

По-перше, вона не повинна була піддаватися руйнуванню з допомогою ручних молотов, бетонорезок і інших подібних інструментів. По-друге, з боку США вона повинна виглядати естетично, і може бути, навіть мати різний дизайн у кожному з штатів, через які пройде. По-третє, будівельні підрядники повинні були довести, що вони мають багатий досвід реалізації масштабних проектів, і готові битися з політичної непопулярністю самого процесу будівництва стіни.
До всього іншого, створювана на кордоні захисна структура повинна мати таку конструкцію, щоб під неї можна було робити підкопи і тунелі.
«Ідея полягає в тому, щоб ця стіна не стала загрозливою структурою, а справжнім витвором мистецтва», — сказав Расс Баумгартнер, головний виконавчий директор будівельної компанії з Сан-Дієго. «Наприклад, ми запропонували прикрасити її шматочками скла, виклавши з нього витіюваті мозаїки».
Конструкція стіни Тампа, яка перешкоджає можливості на неї підійматися

Конструкція стіни, яка перешкоджає можливості на неї підійматися

Інші підрядники без затій хочуть побудувати просто залізобетонну величезну конструкцію, навколо якої на кілометри видалити всі дерева і нерівності ландшафту. На їхню думку, ідеально рівна поверхня буде як не можна краще підкреслювати монументальність і красу загороджувальної стіни.
Однак, деякі експерти припускають, що чиновники урядової комісії, дуже може бути, зупинять свій вибір на проекті компанії «DarkPulse» з Арізони. Її фахівці пропонують побудувати смарт-стіну, напхану електронікою, яка здатна виявляти і посилати сигнали про будь-якому фізичному впливі на стіну або спробу через неї перебратися.
Пропозиція компанії «DarkPulse» щодо будівництва стіни Трампа

Пропозиція компанії «DarkPulse»

Однак, і це не маревний пропозицію, яке бере участь у конкурсі. Приміром, компанія «Clayton Industries» з Піттсбурга запропонувала утримувати незаконних мігрантів подалі від стіни завдяки поховання під нею і біля неї ядерних відходів. І більше того, подейкують, що цю ідею підтримують деякі чиновники з Міністерства енергетики США. Ще однією пропозицією «Clayton Industries» стало будівництво між стіною і іншою територією Америки широкосмугового залізниці, яка стане для можливих «диверсанти» додатковою перешкодою.
Проект фірми «Clayton Industries» щодо будівництва стіни Трампа

Проект фірми «Clayton Industries»

Втім, на якій би ідеї на зупинилося уряд Трампа, на сьогоднішній день стає ясно, що будівництво стіни на кордоні з Мексикою для США виявиться, мабуть, наймасштабнішою за всю історію країни проектом, який не принесе ніяких матеріальних вигод, але витягне неймовірну кількість грошей з бюджету. Вже зараз експерти підраховують, що на її будівництво піде в рази більше бетону, ніж на будівництво греблі Гувера, яка досі тримає лідерство в даних показниках. Та й для забезпечення будівельних робітників необхідними зручностями та інфраструктурою біля місця зведення стіни доведеться будувати чи не додаткові міста.
Однак, враховуючи відсутність єдності всередині власної партії президента, на сьогоднішній день немає ніяких гарантій, що таке фінансування буде схвалено, а сама стіна матеріалізується.

Add a Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *