Тесла начал принимать заказы на покупку солнечной черепицы

Все, як кажуть сталося! З сьогоднішнього дня Ілон Маск допомогою повідомлення в Твіттері оголосив про офіційний початок прийому попередніх замовлень на його «сонячну» черепицю. А перші її установки почнуть проводитися вже через місяць, починаючи зі штату Каліфорнія, США. Виконання замовлень за межами Америки стартує в наступному році.
Інноваційний покрівельний матеріал, здатний перетворювати сонячну енергію в електрику, був представлений Теsla восени минулого року, як раз перед злиттям компанії з виробником сонячних батарей SolarCity Corp. Новаторська черепиця, обладнана фотоелектричними елементами, обіцяла бути зовні схожою на традиційну, однак технічно була заміною сонячних панелей.
За словами Генерального директора Tesla Ілона Маска, він завжди вважав традиційні сонячні панелі, встановлені на даху, річчю вельми неестетичною і спотворює зовнішній вигляд будинку. Тому і вирішив створити їм заміну – «сонячну» черепицю, яка б зовні ніяк не змінювала дизайн будови.
Тесла почав приймати замовлення на купівлю сонячної черепиці

На веб-сайті компанії-виробника з’явився віртуальний калькулятор, де потенційні покупці можуть розрахувати вартість встановлення такої черепиці, використовуючи для цього адресу будинку, його реальні розміри даху і поверховість. Передзамовлення передбачає внесення на рахунок компанії зворотних $ 1000, з допомогою яких просто «столбится» чергу.
Заявлено, що вартість «сонячної» черепиці становить $ 42 за фут2 (фут2 – це 0,09 м2). Така ціна в рази перевищує вартість звичайних покрівельних матеріалів, однак, стверджується, що для ефективної роботи дах звичайного будинку досить покрити такою черепицею тільки на 30-40%. За умови, що у господарів є електромобіль, будинок слід покрити дещо більшим (до 70%) кількістю «сонячної» черепиці. Іншу площу даху будуть покривати неактивним покрівельним матеріалом, таким же по виду, як «сонячний», але за ціною $11.
Якщо спробувати для прикладу підрахувати вартість установки 40% сонячної черепиці Тесла + 60% звичайної на дах загальною площею 2000 квадратних футів (186 м2) будинку, що знаходиться десь в Детройті (на жаль, підрахунок по Україні калькулятор зараз не проводить), то в результаті вийде сума $ 45900. У цю вартість увійде, як обидва види плитки, так покупка і установка декількох батарей Tesla PowerWall на суму в $7000, а податковий кредит — $8600. У найближчі 30 років такий дах зможе згенерувати електроенергії на загальну суму $23400.
Сонячна черепиця Tesla

На думку Маска, в самому початку на компанію навряд чи обрушиться шквал замовлень. Для розуміння того, що подібний покрівельний матеріал є якісним і ефективним, людям знадобиться деякий час. «Це буде важкий процес, який займе багато часу і сил. Але це єдине розумне бачення нашого майбутнього», — підсумував він.
Спочатку серійне виробництво «сонячної» черепиці буде проводитися в Пало-Альто, штат Каліфорнія на заводі компанії Tesla. Пізніше все виробництво буде перенесено на сумісну фабрику Tesla та Panasonic Corp. в Буффало, штат Нью-Йорк. Компанія Panasonic робить фотоелементи, які використовуються у «сонячній» черепиці.

Add a Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *