Украинские индустриальные парки манят инвесторов низкими расходами на организацию производства

Індустріальні парки нададуть можливість інвесторам швидко і якісно організовувати виробництво в Україні за спрощеними процедурами.

Про це повідомив директор департаменту інвестиційної політики та регіонального розвитку Держінвестпроекту Василь Федюк під час засідання секції Експертної ради при відомстві щодо функціонування індустріальних парків в Україні. Захід проходив за участю представників Держінвестпроекту, провідних консалтингових та юридичних компаній «Великої четвірки» та ін.

«Індустріальні парки — це не тільки майданчики для будівництва нових заводів з усією відповідною інфраструктурою, але і певні преференції для інвесторів. Для того щоб визначити розгорнутий перелік пільг, які доцільно впровадити на території індустріальних парків, які ми використовуємо найкращий світовий досвід, залучаючи для цього провідні консалтингові компанії. Зараз маємо концепції 25 індустріальних парків в різних регіонах України, а сім з них вже внесено у відповідний реєстр», — зазначив Федюк.

В рамках засідання експерти обговорювали наявні преференції, зокрема, питання щодо звільнення від мита обладнання, комплектуючих та матеріалів для будівництва виробничих потужностей в індустріальних парках. Крім того, враховуючи міжнародний досвід країн-сусідів, був сформований перелік податкових пільг включно з оподаткуванням доходів фізичних осіб, які, на думку експертів, слід запропонувати в якості змін до Податкового кодексу України.

За словами керівника нацпроекту «Індустріальні парки» Віктора Кривенка, деякі міжнародні компанії, за кілька років розглядають можливості розміщення своїх потужностей в Україні, і саме індустріальні парки можуть стати тими майданчиками, які вони оберуть для будівництва.

«Вже є інвестори, які зацікавлені працювати в індустріальних парках, і я переконаний, що за умови правильної організації всієї роботи і створення привабливого законодавчого поля, міжнародний бізнес активно піде працювати в Україну. При чому, позитивний досвід індустріальних парків Туреччини продемонстрував, що вони можуть бути точкою зростання економіки країни», — сказав Кривенко.

У свою чергу директор з розвитку бізнесу PwC Енді Кузич зазначив, що рівень пільг і преференцій на території індустріальних парків в Україні не може бути менш привабливими, ніж на території країн-сусідів, інакше українським індустріальним паркам не вдасться конкурувати за залучення міжнародних інвесторів.

Фахівці також обговорили міжнародний досвід управління індустріальними парками з боку керуючих компаній і можливості залучення інвесторів індустріальних парків, використовуючи напрацювання компаній «Великої четвірки».

Зокрема, керівник відділу корпоративних фінансів KPMG Володимир Лізунов запропонував за участю компаній «Великої четвірки» організувати зустріч Держінвестпроекту України з керуючими компаніями індустріальних парків, які здійснюють свою діяльність на території країн Східної та Центральної Європи. Це дозволило б отримати необхідний досвід та залучити європейських операторів на український ринок.

За підсумками засідання учасники дійшли згоди продовжити роботу в зазначених напрямках для вироблення найбільш ефективної моделі роботи індустріальних парків в Україні і в майбутньому дискусій з парламентаріями і представниками профільних міністерств. Крім того, кандидатура Енді Кузича була запропонована на посаду співголови секції від боку Експертної ради.

Add a Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *